Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Eylül 2022 Cumartesi

İşsizlik yardımı kriterleri sıkılaştırılıyor

Fransa’da hükûmet yüzde 7,4 olan işsizlik oranını 2027 sonuna dek yüzde 5’e düşürmeyi hedefliyor. Bununla birlikte işsizlik yardımlarının verilmesine ilişkin kriterler de sıkılaştırılacak.

Fransız hükûmeti, şu anda yüzde 7,4 olan işsizlik oranını 2027’ye kadar yüzde 5’e düşürmeyi hedefliyor. Çalışma Bakanı Olivier Dussopt, yüksek işsizlik oranıyla beraber açık iş pozisyonunun da çok fazla olduğunu, iş piyasasındaki bu probleme çözüm getirmek için işsizlik yardımı alanlara dair kriterlerin en kısa zamanda sıkılaştırılacağını açıkladı. 

İşsizlik yardımına ilişkin planlanan reformun, ekim ayında parlamentoda gündeme alınması bekleniyor, henüz detaylar belli değil. Sendikalar, böyle bir reforma karşı olduklarını açıkça dile getirdi, CFDT sendikasının genel sekreteri Marylise Léon, bu reformun, işsizlerin haklarını daha da azaltmaktan başka bir işe yaramayacağını söyledi. 

Geri Dön 10 Eylül 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN