Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Mayıs 2022 Çarşamba

İşsizlik oranı yüzde 5 olarak açıklandı

Almanya Federal Çalışma Dairesi, işsizlik oranının nisan ayında yüzde 5’te sabit kaldığını duyurdu.

Federal Çalışma Dairesi Başkanı Detlef Scheele yaptığı açıklamada baharın gelişi ve koronavirüs önlemlerinin hafifletilmesinin işgücü piyasasının devam eden toparlanmasını desteklediğini söyledi. Scheele, "Ancak Rusya’nın Ukrayna’ya karşı yürüttüğü savaş bu gelişmeyi aksatıyor" diye de şerh düştü.

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle işler kötüleşebilir

S&P Global tarafından yapılan ankete göre Alman fabrikaları arasında bir ‘ivme kaybı’ olduğu ortaya konuldu. Yavaşlamanın sonunda işe alım faaliyetlerinin etkileneceği uyarısı yapıldı ve Volkswagen AG, BASF SE gibi şirketleri karşı karşıya oldukları riskler konusunda uyardı.

Ekonomistler, Rusya’ya karşı uygulanacak olası bir doğalgaz ambargosunda işlerin kötüleşebileceği kanaatinde. Uzmanlar böyle bir senaryonun ülkeleri resesyona sokabileceğinden endişeli.

Geri Dön 04 Mayıs 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN