Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Haziran 2022 Çarşamba

İşsizlik düştü ancak nitelikli iş gücü açığı sorunu büyüyor

Koronavirüs kısıtlamalarının kalkmasıyla birlikte işsizlik oranı mayıs ayında yüzde 0,1 azalarak yüzde 4,9’a düştü. Nitelikli iş gücü açığı ise büyüyor. Ukraynalı sığınmacıların istihdamı gündemde.

Federal İş Kurumu verilerine göre işsiz sayısı nisan ayına göre 50 bin, 2021 yılının mayıs ayına göre ise yaklaşık 430 bin azaldı. Ülkedeki işsiz sayısı 2 milyon 260 bine düştü.

Ne var ki nitelikli iş gücü açığı sorunu büyüyor. Buna karşın Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil, yakın zamanda Almanya’nın göç politikasının değişeceğini duyurdu. Göçmenlerin istihdama katılmasını desteklemek istediklerini söyleyen Heil, "Nitelikli Göç Yasası’nı değiştirmek istiyoruz. Böylece göçmenlerin iş gücü piyasasına erişimi kolaylaşacak ve istihdam artacak" dedi. Heil ayrıca bugünden itibaren (1 Haziran 2022 Çarşamba), Ukraynalı sığınmacıların temel güvencelerden faydalanabileceğini ve iş gücü piyasasına entegrasyonlarının da sorunsuz olacağını söyledi.

Geri Dön 01 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN