Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Eylül 2022 Cumartesi

İşsiz sayısı 2,5 milyonu aştı

Almanya’da işsiz sayısı temmuz ve ağustos aylarında 77 bin artarak 2,5 milyonu aştı.

Federal İş Ajansı verilerine göre, işsizlik oranı 0,2 puan artarak yüzde 5,6'ya yükseldi. Ancak geçen yılın ağustos ayına göre işsiz sayısı 31 bin azaldı. 

SPD eski Lideri ve Federal İş Ajansı Başkanı Andrea Nahles, ekonomik ve politik belirsizliklere rağmen işgücü piyasasının sağlam olduğunu vurguladı. Nahles, "İşsizlik ve istihdam açığı, ağustos ayında normalin üzerinde bir şekilde arttı. Ancak, bu Ukraynalı mültecilerin kaydedilmesinden kaynaklanıyor” dedi.

Mültecilerin artık Sığınmacı Yasası’na (Asylbewerberleistungsgesetz) aracılığı ile değil, temel güvenlik (Grundsicherung) sistemi aracılığıyla kaydedildiğini hatırlayan Nachles, “Bu da dolayısıyla işsizlik istatistiklerine yansıyor” dedi.

Diğer taraftan, firmalar da canhıraş şekilde yeni işçi aramaya devam ediyor. Federal İş Ajansı’na göre, ağustos ayında iş pozisyonu açığı bir yıl öncesine 108 bin aratarak 887 bine yükseldi.

Geri Dön 03 Eylül 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN