Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Eylül 2022 Cumartesi

İşkence kurbanı göçmenler de Ruanda’ya gönderilecek

İngiltere’nin Ruanda’ya göndermeyi planladığı sığınmacılar arasında yapılan tıbbi incelemede, Ruanda’ya gönderilmek üzere seçilen mültecilerin birçoğunun geçmişte işkenceye maruz kaldığı tespit edildi.

Şimdiye kadar muayenesi tamamlanan 17 mültecinin 14’ünün geçmişte işkence gördüğüne yönelik kanıtlar bulundu, bu kişilerden 6’sının, yüksek olasılıkla insan kaçakçılığı mağduru olduğu belirtildi. Ayrıca, muayene sonuçlarına göre  17 kişiden15’i travma sonrası stres bozukluğu veya başka bir psikolojik sorundan muzdarip, 11 kişi intihara meyilli, ve bir kişi iki kere intihara kalkışmış. 

Bakanlık yetkilisi: Ruanda güvenli bir ülke

Hükûmet, yine de planın uygulanması konusunda kararlı olunduğu açıklamasında bulundu. İçişleri Bakanlığından bir yetkili, "Güvenlik sorunu yaşayacak kimsenin gönderilmemesi konusunda netiz. Ruanda ile ilgili değerlendirmemiz, bu ülkenin güvenli olduğu yönünde" ifadelerini kullandı. 

Geri Dön 03 Eylül 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN