Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Nisan 2022 Salı

İngiltere’de korkulan oldu, koronavirüs can kayıpları bir haftada yüzde 45 arttı

İngiltere 1 Nisan’dan itibaren ücretsiz test uygulamasını kaldırdı. Uygulamanın kalkmasının ardından resmi vaka sayılarında büyük düşüş yaşandı ancak can kayıpları bir haftada yüzde 45 arttı.

İngiltere’de 1 Nisan’dan itibaren ücretsiz Covid-19 testi uygulamasına son verildi. Testlerin 2 sterlinden satılmaya başlanmasıyla birlikte resmi vaka sayılarında yüzde 38’lik azalma yaşanarak günlük ortalama 30 binin altına düştü. Ne var ki korkulan oldu ve hayatını kaybedenlerin sayısı geçen haftaya oranla yüzde 35 artış gösterdi.

Bilim insanları uyarmıştı

Ücretsiz test uygulamasına son verilmesiyle birlikte bilim insanları sonuçlarına dair uyarılarda bulunmuştu. Hastalığın tespitinin zorlaşacağına işaret eden bilim insanları, bu sebeple koronavirüsün daha hızlı yayılacağına dair endişelerini dile getirmişti.

İngiltere’de hükûmetin baş bilim danışmanı Patrick Vallance, endişelerini şu sözlerle dile getirmişti:

Testlerin üç önemli etkisi var. Hastalığın yaygınlığının izlenmesi bakımından önemli, temkinli davranmaya yöneltiyor ve virüs karşısında en zayıf durumdakileri korumak bakımından faydalı. Nüfus içerisinde test yapmayı büyük ölçüde azaltırsanız, temkinli yaklaşımın da azalması kaçınılmaz bence ve bu da hastalığın daha hızlı yayılmasına yol açacaktır. Virüs yok olmuş değil. 

Geri Dön 12 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN