Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Nisan 2022 Perşembe

İngiltere’de inaktif Valneva aşısı kullanım onayı aldı

İngiltere’de geleneksel aşı yöntemi olan inaktif virüsle geliştirilen Valneva aşısı kullanım onayı aldı.

İngiltere’de 1 Nisan itibarıyla ücretsiz koronavirüs testi uygulaması son buldu. Artık İngiltere’de koronavirüs testi olmak için 2 sterlin ödemek gerekiyor. Bu durum da test sayılarını önemli ölçüde düşürdü, dolayısıyla tespit edilen vaka sayısı da bir haftada yüzde 35 oranında azaldı. Günlük ortalama 133 bin civarında vaka tespit ediliyor.

Bir aşı daha kullanım onayı aldı

Öte yandan ülkede koronavirüs aşısına dair yeni bir gelişme yaşandı. Fransa ve Avusturya ortaklığında geliştirilen Valneva aşısı kullanım onayı aldı. Valneva, geleneksel inaktif virüs yöntemiyle geliştirilen bir aşı. Yani vücuda zayıflatılmış Covid-19 virüsü veriliyor ve bağışıklık sisteminin bu virüsü tanıması sağlanıyor. Virüsün zayıflatılmış olması sayesinde aşı olan insan hastalanmıyor ama vücut bu virüsle nasıl savaşacağını öğreniyor.

Varyantlara karşı daha etkili olabilir

Bu aşının da Pfizer ve AstraZeneca gibi iki doz şeklinde uygulanması planlanıyor. Aşının yüksek koruyuculuk seviyesine sahip olduğu klinik deneylerle de onaylandı. BBC’de yer alan habere göre Valneva’nın koruyuculuğu AstraZeneca’nın üstünde.

Uzmanlar, virüsün zayıflatılmış hâlinin vücuduna tanıtılmasının ortaya çıkabilecek varyantlara karşı daha etkili olabileceği görüşünde.

Geri Dön 14 Nisan 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN