Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Eylül 2022 Cumartesi

İngiltere yasta

İngiltere’de 70 yıl hüküm süren Kraliçe 2. Elizabeth’in 96 yaşında ölmesi sonrası ülkede 10 günlük yas ilân edildi.

İngiltere yasta

70 yıl boyunca tahtta kalarak ülke tarihinin en uzun süre görev yapan hükümdarı olan Kraliçe 2. Elizabeth 96 yaşında hayatını kaybetti. Kraliçenin ölümünün ardından, yeni hükümdar Kral 3. Charles oldu. 

Kraliçenin ölümü nedeniyle, İngiltere’de 10 günlük yas ilan edildi. Dün, İngiliz basınının manşetlerinde hep Kraliçenin ölümü vardı. Önceki akşamdan bu yana binlerce İngiliz Buckingham Sarayı’na akın etti, sarayın önüne çiçekler ve mumlar bıraktı. Yeni Başbakan Liz Truss, Kraliçenin hayatını kaybetmesi üzerine yaptığı açıklamada, "İngiltere bugün büyük bir ülkeyse onun sayesinde" dedi. 

Kraliçenin ölümü durumunda yapılacaklar, planlanan anma törenleri ve cenaze, ‘Londra Köprüsü Operasyonu’ adı altında onlarca yıldır hazırlanıyordu. İngiltere hükümetinin, 10 günlük yas süreci boyunca, gündemin odağının Kraliçe'de kalmasını sağlamak amacıyla, mecbur kalmadıkça herhangi bir önemli açıklama veya değişiklik yapması beklenmiyor.

Geri Dön 10 Eylül 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN