Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Nisan 2022 Perşembe

İngiltere bazı sığınmacıları Ruanda’ya göndermek istiyor

İngiliz hükûmeti ülkeye yasa dışı yollarla giren bazı sığınmacıları Afrika ülkesi Ruanda’ya göndermek istiyor. Muhalefet ise karara tepkili.

İngiltere bazı sığınmacıları Ruanda’ya göndermek istiyor

İngiltere çoğu Manş Denizi’ni küçük botlarla geçerek İngiltere’ye giren bazı düzensiz göçmenleri Afrika ülkesi Ruanda’ya göndermek istiyor. İçişleri Bakanı Priti Patel, konuyla ilgili 120 milyon sterlinlik bir anlaşma imzalamak üzere Ruanda’ya gitti.

Mülteci örgütleri ve muhalefet partileri karara tepki gösterdi. Sivil toplum kuruluşları ve ana muhalefetteki İşçi Partisi uygulamayı "etik dışı, işe yaramaz ve acımasız" olarak değerlendirirken Liberal Demokratlar önerinin pahalı ve etkisiz olacağı görüşünde.

Planın detayları henüz tam olarak gün yüzüne çıkmadı. BBC muhabiri Mark Easton, söz konusu planın İngiliz makamlarının ‘kabul edilemez’ bulduğu çoğunluğu bekar erkek olan sığınmacıları kapsayacağını aktardı.

Boris Johnson: Merhametimiz sonsuz olabilir ama yardım kapasitemiz değil

Başbakan Boris Johnson ise planı savunuyor. Sığınmacıları Ruanda’yı göndermekteki amacın "aşağılık insan kaçakçılarının okyanusu bir mezarlığa çevirmesinin önüne geçmek için" olduğu görüşünde. Johnson’un, "Merhametimiz sonsuz olabilir ama insanlara yardım etme kapasitemiz değil" şeklinde konuşma yapacağı aktarıldı.

"Uluslararası yükümlülükler ihlal edilmiş olur"

Ne var ki İşçi Partisi ve İskoç Ulusal Partisi ile BM Mülteciler Yüksek Komiserliği planın uygulanması hâlinde Birleşik Krallığın uluslararası yükümlülüklerini ihlal etmiş olacağı görüşünde.

Avrupa’nın kuzeybatısında yer alan İngiltere ile Afrika’nın güneydoğusunda yer alan Ruanda arası 6 bin 500 kilometre.

Geri Dön 14 Nisan 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN