Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Nisan 2022 Pazartesi

İngilizler daha çok borçlanıyor, daha az biriktiriyor

Enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle İngiltere’de borç alan insan sayısı giderek artarken, birikim yapanlar da aynı oranda azalıyor.

İngiltere’de yapılan ankete göre; her 5 kişiden 1’i geçen yıla göre daha çok borç aldıklarını söyledi. Ankete katılanların neredeyse yarısı (yüzde 43) ise önümüzdeki 12 ay içinde birikim yapamayacaklarını beyan etti. Ulusal İstatistik Ofisi (ONS), son iki yılda bu oranların hiç bu kadar yüksek olmadığını aktardı.

Enflasyon yıl sonunda yüzde 10'u bulabilir

Ukrayna-Rusya savaşı sonrası tüm Avrupa’da olduğu gibi İngiltere’de de son 40 yılda görülmemiş bir enflasyon ve hayat pahalılığı yaşanıyor. Resmi rakamlara göre enflasyon yüzde 7’ye yükseldi. İngiliz enerji şirketi EDF’nin bir yöneticisi geçtiğimiz hafta sonbahar ve kış aylarında halkın yüzde 40’ının ‘enerji yoksulluğuna’ girebileceğini söylemişti. Öte yandan İngiltere Merkez Bankası tahminlerine göre enflasyon yıl sonunda yüzde 10’a yükselerek çift haneleri bulabilir.

Kaynak: https://www.bbc.com/news/business-61215916

Geri Dön 25 Nisan 2022 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN