Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Haziran 2022 Perşembe

İlkokulda notsuz sistem denemesi

Eğitim Bakanlığı, Baden Württemberg’de notsuz ilkokul projesi başlatmak istiyor. Gelecek öğretim yılından itibaren başlayacak pilot projede, 39 ilkokulda öğrenciler performanslarına yönelik bireysel olarak değerlendirilecek.

Eğitim Bakanı Theresa Schopper, “Çocukları sadece karne için değil, öğrendiklerini hayata geçirmek için motive etmek istiyoruz. Bu proje, sosyal adaleti geliştirmeye yardımcı olabilir” diye konuştu. 

Alman Eğitim ve Bilim Sendikası kararı memnuniyetle karşıladı. Sendikanın Baden Württemberg Başkanı Monika Stei, “Not sistemi olmadan öğrencilerin daha iyi performans sağlayacağını düşünüyoruz” dedi. 

Eyalet Veli Danışma Kurulu (LEB), "notsuz ilkokul" uygulamasını olumlu buluyor, ancak bilimsel olarak takip edilmesini de tavsiye ediyor. 

FDP eğitim uzmanı Timm Kern ise projeyi eleştirdi ve "Okullarda not sistemini kaldırarak, çocukların eğitimini destekleyemezsiniz” dedi.

Geri Dön 30 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN