Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Mayıs 2022 Salı

İlginç öneri: Emekliler kışı Türkiye’de geçirsin

Seyahat Acenteleri Derneği Başkanı Marija Linnhof, emeklilerin ısınma maliyetini düşürmek için kışı Türkiye, Tunus gibi ülkelerde geçirebileceğini söyledi. Siyasilerden bu öneriye tepki geldi.

İlginç öneri: Emekliler kışı Türkiye’de geçirsin

Almanya’da enerji fiyatları Rusya-Ukrayna savaşının ardından tavan yapmış durumda. Birçok kişiden, duruma ilişkin hayli ilginç öneriler geliyor. Daha önce ‘perdeleri kapatın’ diyen, ‘duşa girmeden önce tekrar düşünün’ diyen olmuştu. Bu kez de Seyahat Acenteleri Derneği Başkanı Marija Linnhof’tan "Emekliler ısınma maliyetlerini düşürmek istiyorlarsa önümüzdeki kış aylarını Türkiye, Tunus gibi Akdeniz ülkelerinde ya da Mallorca’da geçirebilirler. Böylece emekliler kâr ederken, endüstrinin de gaz ihtiyacı güvence altına alınır. Devlet kışın güneye seyahat etmek isteyen emeklilere 500 avroluk destek sağlayabilir" önerisi geldi.

Siyasiler tepki gösterdi

Siyasilerden Linnhof’ün bu önerisine siyasilerden tepkiler geldi. SPD’li Ralf Stegner, BILD’e verdiği demeçte Linnhof’ün fikrini ‘çılgın’ olarak nitelendirdi ve "Bu çılgın fikirlerle Almanya’nın enerji politikası sorunlarını çözemeyiz" dedi.

Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Ekonomi Bakanı Andreas Pinkwart ise emeklilerin ülkeyi terk etmesi durumunda tüketimin azalacağını hatırlattı. Pinkwart, bu durumda ekonominin olumsuz etkileneceğini savundu.

CDU’lu Jana Schimke ise "Böyle bir öneri, bütçe için en az 10 milyar avroluk ek borçlanma demek. Devlet, emeklilere böyle bir destek sunsa bile, çoğu emeklinin hem Almanya’daki ev kiralarını hem de yurtdışındaki masraflarını kış boyunca karşılayabilmesi mümkün değil" dedi.

Geri Dön 10 Mayıs 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN