Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Nisan 2022 Salı

IG Bau: Ukraynalı mültecileri ucuz işgücü olarak kullanmayın

IG Bau Sendikası Başkanı Robert Feiger, Ukrayna’dan gelen mültecilerin ucuz işgücü olarak sömürülmesine karşı tepki gösterdi.

Sendika başkanı; şirketlerin inşaat, temizlik, tarım gibi alanlarda personel aradıklarını vurgulayarak "Bazı şirketler iyi niteliklere sahip mültecileri kötü şartlarla hemen işe almak istiyor" ifadelerini kullandı. Tarımda 70 güne kadar sosyal güvence ve sağlık sigortası olmaksızın çalışan mevsimlik işçileri örnek gösteren Feiger, "Böyle bir durumda Ukrayna’dan gelen insanlar istismar edilmemeli" diye konuştu.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre bugüne kadar 360 bin Ukraynalı Almanya’ya giriş yaptı. Ukrayna pasaportlu kişilerin AB ülkelerinde 90 gün vizesiz kalabildiği ve sınırlarda sabit bir kontrol olmadığı dikkate alındığında gerçek sayının daha yüksek olabileceği düşünülüyor.

Geri Dön 19 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN