Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Mayıs 2022 Salı

İçişleri Bakanı vatandaşı ‘stok yapmaya’ çağırdı

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, vatandaşları kriz durumuna karşı stok yapmaya çağırdı.

İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Handelsblatt Gazetesi’ne konuştu. Bakan Faeser, uzun süreli elektrik kesintisi veya günlük hayattaki diğer aksamalara karşı acil durum malzemelerinin stoklanması gerektiğini söyledi. SPD’li Bakan, Rusya-Ukrayna savaşını işaret ederek "Hayati altyapımıza yönelik siber saldırıları da hesaba katmalıyız" dedi.

Faeser, Almanya Federal Sivil Koruma ve Afet yardımı Dairesi’nin (BBK) yayımladığı acil durum listesine dikkat çekerek gıda malzemesi, ilaç veya tıbbi malzemelerin de stoklanması gerektiğini savundu.

BBK listesinde neler var?

BBK tarafından yayımlanan listede kriz durumunda yaklaşık 10 gün yetecek kadar acil durum malzemeleri sıralandı. Bunlar arasında 20 litre su, 2,5 kilogram konserve, ağrı kesici, ateş düşürücü, dezenfektan, diş macunu ve tuvalet kağıdı gibi temel malzemeler bulunuyor.

Geri Dön 03 Mayıs 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN