Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Ağustos 2022 Cumartesi

İçişleri Bakanı: Orman yangınları 6 hafta daha sürebilir

Fransa’da hava sıcaklıkları 41 dereceyi gördü. Gironde bölgesindeki yangınlar sürüyor. İçişleri Bakanı Gerald Darmanin yangınların 6 hafta daha sürebileceğini söyledi.

İçişleri Bakanı: Orman yangınları 6 hafta daha sürebilir

Fransa’da dün yılın en sıcak günü yaşandı, hava sıcaklıkları 41 dereceye kadar çıktı. En büyüğü ülkenin güneybatısındaki Gironde bölgesinde olan orman yangınları da kontrol altına alınamadı. Binden fazla Fransız itfaiyecinin yanı sıra Avrupa’nın çok sayıda ülkesinden ve Kanada’dan destek için gönderilen itfaiye araçları, gece gündüz yangınlarla mücadele etmeye devam ediyor. 

Ülkede, 2022’nin başından beri 57 bin hektardan fazla ormanlık alan yandı. Başbakan Elizabeth Borne ile beraber yangın bölgesini ziyaret eden İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, ülkede orman yangınlarının daha bir 6 hafta daha sürebileceği uyarısında bulundu.

Fransa, son 70 yılın en kurak yazını yaşıyor. Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi’nden İklim Bilimci Robert Vautard, ülkede gelecek yazların aşırı kurak ve susuz geçmesinin yeni normal haline geleceği uyarısında bulundu ve "Gelecekte yaz boyu devam eden tek bir sıcak hava dalgası olabilir" dedi.

Geri Dön 13 Ağustos 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN