Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Temmuz 2022 Çarşamba

Hükûmetten acil durum hazırlığı

Hükûmetin olası bir doğalgaz krizine karşı bölgesel acil durum planı hazırlamayı planladığı öğrenildi.

Başbakanlık Müsteşarı Wolfgang Schmidt, eyaletlerin başbakanlarıyla kapalı bir oturumda bir araya geldi. BILD’in haberine göre, hükûmet, olası bir doğalgaz krizi için bölgesel acil durum planları hazırlamayı planlıyor. Uzmanların tahminlerine göre ülke genelinde bir enerji sıkıntısı olmasa bile eyalet bazlı bölgesel kıtlıklar yaşanabilir. 

Kötü senaryoya göre, Kuzey Akım 1 Boru Hattı’ndaki bakım çalışmalarından sonra Rusya vanaları yeniden açmazsa krizin 1 yıl daha devam etmesi bekleniyor. 

Daha iyi bir senaryoda ise, Rusya Kuzey Akım 1 Boru Hattı’ndaki gaz miktarını yüzde 40’a kadar artırırsa, Almanya bu kışı sorunsuz bir şekilde geçirebilecek. Ancak hükûmetin tahminlerine göre, gaz fiyatları yine de 2-3 katına kadar çıkabilir. 

Başbakan Scholz ise Rusya’ya yönelik yaptırımların süreceğini vurguladı. FAZ’e konuşan Scholz, “Rusya, işgal politikasından vazgeçmediği sürece, yaptırımlar devam edecek, Ukrayna’yı da hem insani hem de silah sevkiyatıyla desteklemeyi sürdüreceğiz. Ancak bu yol Almanya gibi güçlü ve istikrarlı bir ülke için bile kolay değil, kalıcı çözümlere ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Rusya gazı yüzde 40 oranında açmak istiyor

Reuters haber ajansı Rus devlet şirketi Gazprom’dan 2 kişiden edindiği bilgiye dayandırdığı haberinde, Rusya’nın Avrupa’ya gaz vermeye devam etmek istediği ancak miktarda ciddi bir azalma olacağı (yüzde 40) aktarıldı. Yani 21 Temmuz’da Rusya, 11 Temmuz'daki bakım öncesi kadar gaz vermeyi planlıyor. Bu da ikinci senaryo ile aynı duruma tekabül ediyor. Yani Almanya, Gazprom’un gaz tedarikini yüzde 40 oranında devam ettirdiği takdirde kışı sorunsuz atlatabilecek ancak yine de faturalar 2-3 katına çıkabilir.

Geri Dön 20 Temmuz 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN