Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Haziran 2022 Salı

Hükûmet doğruladı: Neo-naziler Ukrayna’da silah eğitimi aldı

Federal hükümet, Alman neo-Nazilerinin, geçmişte, aşırı sağcı Rus İmparatorluğu Hareketi’nde silah eğitimi aldığını doğruladı.

Sol Parti Grubu’ndan Martina Renner, RND’ye yaptığı açıklamada, "Geçmişte Rusya’da bu tür aşırı sağcı oluşumlara katılan herkese bir an önce yasal inceleme başlatılmalı. Neo-Naziler, iç güvenlik için hala büyük bir tehdit. İddialara göre, sadece Ukrayna’nın doğusunda örgüte üye 100’den fazla terörist var. Bu kişiler, Ukrayna’dan önce Suriye ve Libya gibi ülkelerde de aktif olarak savaşmıştı" dedi.

Spiegel da geçtiğimiz günlerde, Federal İstihbarat Servisi'nin (BND) bir iç makalesine atıfta bulunarak, Rus İmparatorluğu Hareketi ve Wagner grubu gibi örgütlerin Ukrayna'da aktif olarak savaştığını gündemine taşımıştı.

Federal İçişleri Bakanlığı, diğer ülkelere özel güvenlik şirketi olarak tanıtılan 'Wagner Grubu'nun Putin’in gayriresmi silahlı güçleri olduğunu bildirdi. 

Ayrıca gönüllü olarak Ukrayna saflarında savaşmaya giden bir Alman’ın da hayatını kaybettiği açıklandı. Fransa, Avustralya ve Hollanda'da gibi ülkelerden giden üç kişinin de öldürüldüğü paylaşıldı. Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy, dünyanın her yerinden gönüllüleri Rus ordusuna karşı mücadeleye etmeye çağırdı.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan resmi açıklamada ise "Batılı ülkeler, vatandaşlarını Ukrayna saflarında savaşmak için teşvik ediyor" denildi.

Geri Dön 07 Haziran 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN