Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Temmuz 2022 Cumartesi

"Hızlı testlerin etkinliği düşük, tamamen kaldırılsın" çağrısı

Dün itibarıyla hızlı testler paralı oldu. Testin ücreti 3 avro. Yasal Sağlık Sigortaları Birliği ise hızlı testlerin tamamen kaldırılması çağrısında bulundu.

"Hızlı testlerin etkinliği düşük, tamamen kaldırılsın" çağrısı

Hızlı testler bugün itibariyle ücrete tabi. Vatandaşlar bu testleri artık 3 avro karşılığında yaptırabilecek. Yasal Sağlık Sigortaları Birliği Başkanı Gassen, Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulundu, bu testlerin derhal kaldırılmasını istedi, BILD’e konuştu. Gassen, “Kalitesi şüpheli bu testlere derhal son verilmeli. Maliyeti oldukça yüksek ve bürokratik yükü ağır. Diğer taraftan sağlıklı insanları, gereksiz yere testlere tabi tutmak, mantık dışı bir olay” dedi.

Gassen, koronavirüsün kesin bir şekilde ancak PCR testleriyle tespit edilebileceğini söyledi ve “Yalnızca hastalık semptomları olanlara bu test uygulanmalı” dedi. Yasal Sağlık Sigortası Hekimleri Birliği ise hızlı testlerin faturalandırmasını üstlenmek istemiyor. 

Virolog Jonas Schmidt-Chanasit de testlere son verilmesini istiyor. Virolog, “Bu testlerin etkinliği düşük. Devlet mantıksız testlere milyarlar harcıyor” diye konuştu. Federal hükümetin Uzman Konseyi ise semptomsuz kişilerin test edilmesinin aşamalı olarak kaldırılmasını tavsiye etmişti.

Sağlık Bakanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Kamu hukukuna tabi kuruluşlar, testlerin faturalandırılmasıyla ilgili yükümlülüklerini yerine getirmeye devam edecek. Sağlık sigortalarıyla koordineli olarak, testlerin bürokratik yükünü azaltacağız” ifadeleri kullanıldı. 

Geri Dön 02 Temmuz 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN