Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Temmuz 2022 Cuma

Hızlı Covid testleri kimlere ücretsiz, kimlere ücretli olacak?

Almanya’da koronavirüs testleri bugün itibarıyla ücretli oluyor. Fiyatı 3 avro. Riskli gruplar için ise hızlı testler ücretsiz olarak kalmaya devam edecek.

Almanya’da enfeksiyon sayıları yeniden yükseliyor. Uzmanlara göre kayıtlara geçmeyen vaka sayısı da oldukça fazla. Ancak buna rağmen hızlı testler artık ücret karşılığında yapılacak.

- Hanede enfekte olan bir kişi varsa diğer aile üyeleri ücretsiz test yaptırabilir 

- Tıbbi nedenlerle aşı olamayanlar

- Hamileliğinin ilk üç ayındaki kadınlar

- Engelli, yaşlı ve hastaların bakımıyla uğraşanlar

- Beş yaş ve altı çocuklar

- Huzurevi sakinleri ve ziyaretçileri

- Bakım evleri ve kliniklerde yaşayanlar, çalışanlar

- Bir koronavirüs enfeksiyonundan sonra işe geri dönebilmek için test yaptırmak zorunda olan herkes, 

ücretsiz olarak test edilebilecek. 

Daha önce olduğu gibi, testleri yaptırabilmek için yetişkinlerin ve çocukların da fotoğraflı resmi bir kimlik ibraz etmesi gerekiyor. Kimliği olmayan çocuklar için ebeveynlerinin kimlikleri gösterilebilir. Hamileler, hamilelikle ilgili raporlarını kanıt olarak sunabilir. Enfekte kişilerin hane halkı ise hastalığı taşıyan kişinin test sonuçlarını beraberinde getirmesi gerekiyor. 

Testler kimler için ücretli olacak?

3 avroluk testler, aynı gün içinde aile kutlamaları, konserler veya diğer kapalı alanlardaki etkinliklere katılanlar için ücretli olacak.  Öte yandan Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach ücretsiz hızlı testlerin ayda 1 milyar avroya mal olduğunu söyledi ve "Bunları tamamen ücretsiz olarak sunmaya devam etmek isterdim ama artık bunun üstesinden gelemedik” dedi.

Geri Dön 01 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN