Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Ağustos 2022 Perşembe

Hız sınırına destek yüzde 58’de

Ukrayna’daki savaş sonrası yaşanan enerji kıtlığı vatandaşın kararlarını da değiştirdi. Son ankete göre otobanlarda hız sınırını destekleyenlerin oranı yüzde 58’e yükseldi.

Forsa araştırma şirketi tarafından RTL/ntv adına yapılan son ankete göre, enerji krizi insanların kararlarını da değiştirdi. Parti destekçileri arasında büyük farklılıklar olmasına rağmen, net bir çoğunluk Almanya’da otobanlarda hız sınırından yana ve nükleer enerji konusunun ‘yeniden düşünülebilir’ olduğunu söyledi.

Seçmenlerin eğilimlerine bakıldığında ise Yeşiller destekçilerin yüzde 77’si ve SPD destekçilerinin yüzde 66’sı hız sınırından yana. 

FDP seçmeni yüzde 60 ve AfD seçmeni yüzde 59 ile otobanlardaki 130 kilometrelik hız sınırına kesinlikle karşı dolduğunu söyledi.

CDU/CSU seçmeni ise ikiye bölünmüş durumda. Birlik partilerinin destekçileri yüzde 53'ü hız sınırından yana, yüzde 44'ü buna karşı.

Geri Dön 04 Ağustos 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN