Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
26 Mayıs 2022 Perşembe

Her okulda en az 1 öğretmen açığı

Berlin’de yeni öğretim yılında 920 öğretmen açığı olacak. Bu da her okulda en az 1 öğretmen açığı olacağı anlamına geliyor.

RBB 24’ün haberine göre, Berlin Eğitim Yönetimi (Die Berliner Bildungsverwaltung) yeni öğretim yılında 920 öğretmen açığı olacağını açıkladı. Eğitim Senatörü SPD'li Astrid-Sabine Busse'ye göre, bu her okulda en az 1 öğretmen açığı olacağı anlamına geliyor. Senatör Busse, “Berlin’de geçen yıla göre açık 300 civarında olacak. Eğitim fakültelerinden mezun olanların sayısı aynı kalırken, meslek değiştirenlerin sayısı arttı. Ancak var olan öğretmenleri tüm okullara eşit bir şekilde dağıtmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Ders saatlerinde kesintiler yaşanabilir

Okul yöneticileri ise öğretmenlerin şehre dağılımı sonrası derslerin saatlerinde kesintiler yaşanabileceğinden yana endişeli. Belediye Başkanı Franziska Giffey, kamu hizmeti çözümün bir parçası olabilir dedi. Giffey, Geçen yıl, Berlin’deki 700 öğretmeni diğer federal eyaletlere, memur yapıldıkları için kaybettiğini açıkladı.

Geri Dön 26 Mayıs 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN