Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
27 Mayıs 2022 Cuma

Her haneye en az 400 sterlin enerji yardımı geliyor

İngiltere’de enerji krizi nedeniyle hükûmet 5 milyar sterlinlik yeni yardım paketini duyurdu. Ekim ayında her haneye 400 sterlin enerji indirimi yapılacak, 8 milyon dar gelirliye bir defalık 650 sterlin verilecek. emekliler ise 300 sterlin ek yardım alacak.

İngiltere’nin Maliye Bakanı Rishi Sunak, enerji fiyatlarındaki artışa karşı 5 milyar sterlinlik yeni destek paketini duyurdu. Ülkedeki her hanenin enerji masraflarında, ekim ayında 400 sterlin indirim yapılacak. 8 milyon dar gelirli aileye, ayrıca bir defaya mahsus 650 sterlin yardım yapılacak. Emekliler de bir defalık 300 sterlin ek yardım alacak.

Savaş nedeniyle olağanüstü kar eden enerji şirketlerine, yüzde 25 oranında ek vergi uygulanacak. Destek paketinin büyük kısmı bu şekilde finanse edilecek. Devletin petrol ve doğal gaz projelerine yatırım yapan şirketler, vergi indirimi için başvurarak ödedikleri ek verginin bir kısmını geri alabilecek.

Ana muhalefetteki İşçi Partisi, bu kararların çok geç açıklanmasını eleştirdi, ek vergi kararını ‘U dönüşü’ olarak değerlendirdi. Enerji şirketlerinden ek vergi alınıp bu vergi gelirinin ihtiyaç sahiplerine dağıtılması fikri İşçi Partisi tarafından önerilmişti, ancak Başbakan Boris Johnson bu teklifi reddetmişti.

Geri Dön 27 Mayıs 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN