Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Haziran 2022 Çarşamba

Havalimanlarında kaos devam ediyor

Salgın nedeniyle 2 yıldır tatile gidilemiyordu. Bu yaz ise aşırı bir yoğunluk oluştu. Havayolları şirketleri, personel eksikliği nedeniyle son derece zorlanıyor. Almanya, Hollanda ve İngiltere’deki havalimanlarında adeta kaos hâkim.

İnsanlar, salgından iki yıl sonra tatile gitmek için her zamankinden daha hevesli. Ne var ki aynı heves havayolları çalışanlarında yok. Zira şirketlerdeki personel açığı nedeniyle talebin karşılanması zorlaşıyor. Almanya, Hollanda ve İngiltere gibi ülkelerin havalimanlarında ciddi bir kaos söz konusu. Bir çok yerde uzun kuyruklar, saatler süren rötarlar ve yığılmış binlerce valiz var. 

Lufthansa, Eurowings ve Easyjet  yaz aylarında personel eksikliği nedeniyle binden fazla uçuşu iptal edeceklerini bildirdi. Amsterdam Schipol Havalimanı’nda normalde günde 100 bine kadar yolcu taşınabilirken çalışan eksikliği nedeniyle yaz aylarında en fazla 67 bin ila 72 bin arasında kişinin seyahat edebileceği açıklandı. Londra Gatwick Havaalanı’nda da uçuş sayılarının benzer şekilde azaltılacağı duyuruldu.

Seyahat uzmanları, yaz boyunca yaşanabilecek uçuş iptalleri ve gecikmeler konusunda uyarıda bulunuyor ve özellikle yurtdışında tatil yapacak olanlara seyahat sigortası ve acil durumlar için fazladan nakit para taşımalarını tavsiye ediyor. 

Geri Dön 22 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN