Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Haziran 2022 Çarşamba

Havalimanlardaki kaosa çözüm aranıyor

Alman İçişleri Bakanlığı, havalimanlarında yaşanan personel sıkıntısının hafifletilmesi için en kısa sürede yurt dışından işçi getirilmesini istediğini duyurdu. Yabancı işçi getirilecek ülkelerin başında Türkiye geliyor.

Havalimanlardaki kaosa çözüm aranıyor

Almanya Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı Sözcüsü, Berlin'deki olağan basın toplantısında, toplu sözleşmeyle belirlenen miktarda ücret ve konaklama sunulacak olan geçici personelin, diğer çalışanlarda olduğu gibi güvenlik ve güvenilirlik kontrollerinden geçeceğini belirtti. Söz konusu kontroller genellikle yaklaşık iki hafta sürüyor.

Almanya İçişleri Bakanlığı Sözcüsüyse söz konusu personelin bagaj işlemlerinde çalışabileceğini, ancak 'gereken eğitim ve geçerli güvenlik standartları nedeniyle güvenlik kontrolünde' görev almalarının mümkün olmadığını söyledi.

Alman Polis Sendikası Başkanı Andreas Rosskopf da yabancı işçilerin bagaj taşıma gibi görevlerde çalışabileceğini söyledi. Söz konusu personelin daha fazla güvenlik eğitimi alınmasını gerektiren işlerde çalıştırılmaması gerektiğini belirten Rosskopf, "Güvenlik açısından yoğun bir şekilde taranması ve bilgilendirilmesi gereken insanlardan söz ediyoruz. Bu da belli bir zaman alır" dedi.

Alman Havalimanları Çalışma Topluluğu (ADV) yöneticisi Ralph Beisel, dpa'ya yaptığı açıklamada, Türkiye ve Balkan ülkelerinden gelecek işçilerin en fazla üç aylık bir süre için çalışacağını söyledi.

Alman hükümeti, yabancı işçi getirilmesine yönelik planı onaylacağının sinyalini hafta sonunda vermişti. Ancak nihai karar Çalışma, İçişleri ve Ulaştırma Bakanlıklarının koordinasyonunda alınacak.

ADV, bu yaz havalimanları için gerekli personel sayısının 5 bin 500 civarında olduğunu belirtti.

Düsseldorf Havalimanı'nda yaz tatilinin başlamasıyla birlikte hafta sonu uzun bekleme süreleri ve uçuş iptalleri yaşandı. Çok sayıda yolcu hafta sonu Düsseldorf Havalimanı'ndan bagajsız çıkmak zorunda kaldı.

Federal hükümet, Alman havalimanından temsilcileri, federal polis teşkilatı, diğer yetkili kurum ve hizmet sağlayıcıları havalimanlarındaki krize çözüm aramak üzere Çarşamba günü acil bir “Seyahat Kaosu Zirvesi” (Reise-Chaos-Gipfel) düzenleyecek.

Airtürk firması, Almanya’dan uçuşu olanları uyardı. Şirketten yapılan açıklamada, "Mutlaka online check in yaptırın. Uçuştan en az 4 saat önce havalimanında olun. Oyalanmadan güvenlik kontrolünden geçin ve kapıları sürekli takip edin. Kapılar değişebilir” denildi.

Geri Dön 29 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN