Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Temmuz 2022 Perşembe

Hava sıcaklıkları 34 dereceye çıkacak

Bugün hava sıcaklıklarının 34 dereceye kadar çıkması bekleniyor. Ülkenin güney ve batı bölgeleri sıcak, kuzey kesimleri ise nispeten daha serin olacak. 

Meteorologlar, pazar gününden itibaren Fransa üzerinden gelecek yeni bir sıcak hava dalgası nedeniyle bazı bölgelerde değerlerin 40 derecenin üzerine çıkarak 46 dereceye kadar yükselebileceği bildirdi. 

Tahminlere göre Almanya’da bu yılın en sıcak günleri 23 Temmuz Cumartesi ve 24 Temmuz Pazar olacak. Sıcaklıklardan özellikle Kuzey Ren-Vestfalya, Saarland, Rheinland-Pfalz, Baden-Württemberg ve Bavyera’nın batısı etkilenecek. 

Federal Çevre Bakanı Steffi Lemke, Funke Medya’ya verdiği demeçte, belediyelere çağrıda bulunarak, "Şehir ve belediyeler, sıcaklarla mücadele için bir eylem planı hazırlamalı” diye konuştu. 

Alman İtfaiye Birliği de kuraklık ve rüzgar nedeniyle oluşabilecek orman yangınları konusunda uyarıda bulundu.

Beslenme uzmanlarından uyarılar

Beslenme uzmanları da sıcak havalarda sosis gibi yağlı kızartmalar yerine bol sebze ve meyve yenmesini, sıcaklıkla beraber artan sıvı ve mineral kaybının önlemek için bol su içilmesini, kan şekerini dengelemek için yulaf gibi sağlıklı karbonhidratlar tüketilmesini ve yeterli miktarda tuz alınmasını tavsiye ediyor. Ayrıca bilinenin aksine acı ve baharatlı gıdaların sıcak havalarda vücudun soğumasını sağladığı da bildirildi. Kahvenin de vücutta su kaybına neden olacağı için sınırlı içilmesi önerildi. Alman Federal Sağlık Eğitimi Merkezi (BZgA) de dehidrasyona neden olabileceği gerekçesiyle sıcak havalarda alkolden mümkün olduğunca kaçınılmasını gerektiğini bildirdi.

Geri Dön 14 Temmuz 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN