Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Haziran 2022 Çarşamba

Hartz IV ‘Vatandaşlık Parası’ oluyor

Hartz IV’ün adı değişerek Bürgergeld yani ‘vatandaşlık parası’ oluyor. Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil, düzenlemeleri çok büyük reform olarak değerlendirdi, yılın ikinci yarısında değişikliklerin onaylanacağını söyledi. 

Hartz IV ‘Vatandaşlık Parası’ oluyor

Vatandaşlık Parası’nın standart oranları henüz net olarak belirlenmedi. Ancak Çalışma Bakanı Heil, Funke Medya’ya verdiği bir röportajda, “Benim önerim, yeni düzenlemelerin kişi başına aylık yüzde 10'luk bir artışa denk gelmesi” dedi. 

Frankfurter Rundschau’nun haberine göre; Hartz IV alan bir kişiye ödenen standart ihtiyaçlar için 449 avro ödenirken, Vatandaşlık Parası’nda bu miktarın 494 avroya çıkarılacağı tahmin ediliyor.

Yetişkin ortaklar/çiftlere (Volljährige Partner in Bedarfsgemeinschaft) Hartz 4’da 404 ödenirken,  bu rakam Vatandaşlık Parası’nda 444 avroya çıkabilir.

5 yaşına kadar çocuklara Hartz IV’te 285 avro ödeniyor.  Rakamlar, Vatandaşlık Parası’nda 314 avroya yükselebilir. 6 ila 13 yaş arasındaki  çocuklara Hartz IV’te 311 avro veriliyor, Vatandaşlık Parası’nda 342 avro ödenebilir. 4-17 yaş arası çocuklara Hartz IV'e göre, 376 avro ödeniyor. Bu rakam Vatandaşlık Parası’nda 414 avroya çıkabilir.

Geri Dön 29 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN