Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Temmuz 2022 Salı

Haneler 5 bin avroya kadar daha fazla enerji faturası ödeyebilir

Alman Konut Birliği (GdW) tarafından yapılan hesaplamaya göre, haneler bu yıl enerji masrafları için 5 bin avro daha fazla ödemek zorunda kalabilir.

Alman Konut Birliği (GdW) hesaplarına göre milyonlarca kiracı ve ev sahibi için enerji krizinin şoku tahmin edilenden çok daha kötü olacak. 

BILD gazetesinin haberine göre, enerji için tek kişi yaşayan bir kişi ayda 344 avro, (bir önceki yıla göre ayda +229 avro) ödemek zorunda. 2022’de 2 bin 749 avro ek maliyet anlamına geliyor.

2 kişilik hane ayda 476 avro (+ 317 avro); yılda 3 bin 799 avro ek maliyet

3 kişilik tek çocuklu aileler aylık 579 avro (+385 avro); yılda 4 bin 624 avro ek maliyet.

4 kişilik hane, ayda 635 avro (+422 avro); 2022’de 5074 avroya varan ek fatura ödemek zorunda kalacak.

"Dar gelirli ailelerin karşılaması imkânsız"

GdW Başkanı Axel Gedaschko BILD’e verdiği demeçte, “Almanya'daki tüm hanelerin önünde inanılmaz bir yük var. Dar gelirli ailelerin böyle bir ek maliyeti karşılaması imkânsız” dedi.

"Milyonlarca kiracı için yıkım"

Kiracılar Derneği Başkanı Lukas Siebenkotten ise "Bu, milyonlarca kiracı için yıkım anlamına geliyor. Hükûmeti sosyal açıdan dezavantajlı kiracılar için ısıtma yardımı yapmaya çağırıyorum. Bu hızlı bir şekilde yapılmazsa, toplumsal kargaşa ve çatışma yaşanabilir” dedi.

"Ne pahasına olursa olsun önlenmeli"

Sosyal Birlik VdK Başkanı Verena Bentele de, daha fazla destek yapılmazsa toplumsal barışın tehlikede olduğunu düşünüyor. Bantele, “Fakir emekliler, faturalarını ödeyemezlerse enerji kesintileriyle ve ısıtma maliyetleri genellikle kiranın bir parçası olduğu için evlerini kaybetmekle karşı karşı kalacak. Bu, ne pahasına olursa olsun önlenmeli” dedi.

"Tahliyelerin durdurulmasından yanayım"

SPD’li Verena Hubertz ise, BILD'e verdiği demeçte, “Durumun ciddiyetinin farkındayız. Çözümler üzerinde çalışıyoruz. Hiçbir kiracı, ‘Nebenkosten’lar arttığı için sokağa atılmamalı. Bu yüzden tahliyelerin durdurulmasından yanayım” dedi.

Geri Dön 12 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN