Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Ağustos 2022 Salı

Halk Sağlığı Doktorları Birliği: Ülke çapında tek tip koronavirüs kuralları belirlenmeli

Federal Halk Sağlığı Doktorları Birliği (BVOGD) Başkanı Johannes Nießen, ülke çapında tek tip korona kurallarının belirlenmesi çağrısında bulundu.

Halk Sağlığı Doktorları Birliği: Ülke çapında tek tip koronavirüs kuralları belirlenmeli

Nießen, “Sağlık görevlileri olarak sonbahar ve kış aylarında hangi kuralların ne zaman uygulanacağı standart bilgiye ihtiyacımız var” dedi. Funke medyaya konuşan Başkan Nießen, “Sert, net adımlar şart. Aynı enfeksiyon durumuna sahip örneğin Bavyera'dan Baden-Württemberg'e arabayla geçerseniz, bazen restoranda maske takmak zorunda kalabilir bazen takmanız gerekmez. bazen de takmamanız gerekir. Böyle karmaşık bir durumu vatandaşlara anlatamazsınız” dedi.

"İnsidans değerlerine bakılmalı"

Nießen, hükûmete üke çapında yoğun bakımdaki koronavirüs hastası insidansında 500’den az, 500-1000 arası, 1000-5000 arası ve 5.000 üzeri gibi değerler belirlenmesini ve atık su analizlerinin dikkate alınmasını önerdi.

Lauterbach sıcak değil

Ne var ki bu tip önerilere SPD’li Sağlık Bakanı Karl Lauterbach sıcak bakmıyor. Lauterbach’a göre, koronavirüs önlemleri için eyaletten eyalete değişen pek çok farklı parametre var. 24 Ağustos’ta kabine tarafından Sağlık Bakanı Lauterbach tarafından hazırlanan yeni Enfeksiyondan Korunma Yasası’nı taslağı tartışılacak. Sonrasında Bundestag ve Bundesrat’ta oylanacak.

Geri Dön 16 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN