Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
27 Ağustos 2022 Cumartesi

Habeck ‘doğalgaz katkı payından’ geri adım atıyor

Birçok kesimden gelen sert tepkiler üzerine Yeşiller Partili Ekonomi Bakanı Robert Habeck geri adımın ilk sinyallerini verdi.

Başta Birlik partileri CDU/CSU olmak üzere birçok kesimden doğalgaz ek katkı payı uygulamasına tepki gelmişti. Birlik partileri durumu Meclis gündemine taşıyacaklarını söylemiş, Sol Parti’den ve hatta SPD ve Yeşiller içinden dahi Birlik partilerine destek gelmişti. 

Federal Tüketici Derneği Başkanı Ramona Pop, doğalgaz ek katkı payı ile hane halklarının düzenli bir kâr elde elde eden şirketleri desteklemesinin ‘anlaşılamaz’ olduğunu söylemişti.

Habeck, ilk etapta bu uygulamayı savunmaya çalıştı. Şirketlerden destek talebinden gönüllü olarak feragât etmelerini talep etti. Ancak gelen sert tepkiler üzerine geri adım atmak zorunda kaldı.

Perşembe akşamı bir iş konferansında konuşan Habeck, katkı payının mevcut hâlini "Son 48 saatimi mahveden politik bir sorun" olarak değerlendirdi. Eleştirilere hak verdiğini söyleyen Habeck, tasarının yeniden gözden geçirileceğini söyledi.

Maliye Bakanı Christian Lindner de tasarımı yeniden gözden geçirmeye yeşil ışık yaktı.

Geri Dön 27 Ağustos 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN