Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
09 Haziran 2022 Perşembe

Gıda yardımı isteyen çok, bağışlar çok az

Artan gıda fiyatları nedeniyle gıda yardımına başvuranların sayısı da artıyor. Öte yandan gıda yardımı yapan dernek Tafel’a bağışlar ise azalıyor.

Artan gıda fiyatları nedeniyle, Tafel'a başvuranların sayısı her gün artıyor. Diğer taraftan derneğe yapılan bağışlar da aynı oranda azalıyor. Hamburg’daki Tafel’lar şimdiden kapasite sınırına ulaştı. 29 gıda yardım merkezinden 22’sinde kısıtlamaya gidildi. Buralara sadece Tabela kayıtlı olanlar alınmaya başladı. 

Hamburger Tafel Sözcüsü Julia Bauer, "Birkaç haftadır ihtiyaç sahibi kişi sayısı dramatik şekilde arttı. Bir yandan, Ukrayna'dan gelen birçok mülteciye de bakılması gerekiyor. Ancak düşük ücretli kesimde çalışan pek çok insan artık giderek daha pahalı hale gelen gıda için nasıl ödeme yapacağını bilmiyor.

Geri Dön 09 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN