Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
15 Temmuz 2022 Cuma

Gıda yardımı alanlarda rekor kırıldı

Almanya'da yemek yardımına muhtaç yoksulların sayısı bir önceki yıla göre yüzde 50'nin üstünde arttı ve Tafel’lara başvuranların sayısı 2 milyonu aşarak rekor düzeye ulaştı. 

Federal İstatistik Dairesi (Destatis) verilerine göre 31 Ocak 2022 tarihi itibarıyla evi olmayıp geçici barınma merkezlerine yerleştirilen kişi sayısı 178 bin kişi olarak kaydedildi.

Yemek yardımlarını organize eden Tafel Deutschand Derneği Başkanı Jochen Brühl, yemek dağıtım merkezlerine ilk kez gelen işsizler, düşük ücretliler ve emeklilerin sayısı artarken savaştan kaçan Ukraynalıların da bunun üzerine eklendiğini belirterek, Alman hükûmetini ve yerel yönetimleri yeterli desteği vermemekle eleştirdi.

Derneğe ait yemek dağıtım merkezlerinin devletçe desteklendiği yönünde yanlış bir izlenim bulunduğunu vurgulayan Brühl, "Elimizden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyoruz ama sonuçta bizimki ek bir hizmet. Almanya'da tüm insanların yeterli yiyecek ve içeceğe sahip olması devletin görevidir, gönüllülerin değil" dedi.

Geri Dön 15 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN