Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
09 Haziran 2022 Perşembe

Gıda ürünlerinde KDV’nin kaldırılması önerisine uzmanlardan destek

Ekonomi uzmanları, Tarım Bakanı Cem Özdemir’in gıda ürünlerinden KDV’nin kaldırılması yönündeki teklifine destek verdi. Bakan Özdemir, vergi indiriminin benzinin aksine gıdada doğrudan fiyata yansıyacağı görüşünde.

Alman Ekonomik Araştırma Enstitüsü (DIW) Başkanı Marcel Fratzscher, Tarım Bakanı’nın önerisine ilişkin Handelsblatt'a yaptığı açıklamada, “Bu, sosyal ve ekonomik olarak akılcı ve mantıklı olur. Böylece herkesin yararına olacak ve hızlı bir şekilde uygulanabilir bir önmeli alınmış olur” dedi.

Tarım Bakanı Özdemir, tarım ürünlerinde KDV’nin kaldırılmasının devlete, benzin ve dizele yapılan indirimden daha az paraya mal olacağını söyledi. 

Özdemir, “2020’deki geçici KDV indirimiyle ilgili deneyimlerimiz, vergi indiriminin yüzde 70'inin -benzin indiriminin aksine- tüketicilere doğrudan yansıtıldığını gösteriyor” dedi.

Geri Dön 09 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN