Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
31 Mayıs 2022 Salı

Gıda fiyatları yüzde 10 artabilir

Avusturya’da yıllık enflasyon tahmini yüzde 5,8’den yüzde 6,5’e yükseltildi. Allianz Trade ise gıda fiyatlarının önümüzdeki aylarda yüzde 10 oranında daha artabileceğini söyledi.

Avusturya’nın Ekonomik Araştırma Enstitüsü, ülke için yıllık enflasyon tahminini yüzde 5,8’den yüzde 6,5’e yükseltti. Allianz Trade tarafından yayımlanan rapor ise gıda fiyatlarının önümüzdeki aylarda yüzde 10 daha artacağını öngörüyor. Gastronomi sektöründeki birçok işletme, fiyatları en az yüzde 10 artırdı.

Lazersfeld firması tarafından yapılan son ankete göre, halkın yüzde 61’i, hükûmetin yardım olarak tüm gıda ürünlerinde KDV indirimi yapmasını istiyor. Yüzde 45 ise, her haneye bir defalık 1500 avro yardım sağlanması gerektiği görüşünde.

Geri Dön 31 Mayıs 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN