Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Haziran 2022 Çarşamba

Gıda bankalarına talep artıyor

Enflasyonun yükselmesiyle birlikte dar gelirli kesim çareyi gıda bankalarında (Tafel) aramaya başladı. Ancak gıda bankaları artan talebi karşılamakta zorlanıyor.

Almanya’da yıllık enflasyon yüzde 7,9’a yükseldi. Bu oran 1990 yılından bu yana kaydedilen en yüksek enflasyon oldu. Salgınla birlikte Ukrayna-Rusya savaşının da etkisiyle artan fiyatlar sonrası dar gelirli vatandaşlar çareyi Tafel adı verilen gıda bankalarında bulmaya başladı. Ne var ki Tafel, artan talebi karşılamakta zorlanıyor.

Tafel Başkanı Jochen Brühl’ün yaptığı açıklamaya göre yetkililer Ukraynalı mültecileri direkt gıda bankalarına yönlendiriyor. Brühl, bazı sosyal yardım ofislerinin mültecileri önceden danışmadan gıda bankalarına doğrudan göndermesinden şikâyet etti. 

Brühl, "Kriz durumlarında elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz, ancak ilk ve tek yardım noktası olamayız. Yetkililer insanları doğrudan gıda bankalarına yönlendirirse, yoksulluktan etkilenen insanlara gıda sağlama sorumluluğumuz gibi bir yanlış anlamaya neden olur. Ancak biz bir devlet kurumu değiliz, gönüllülük esasıyla çalışıyoruz” dedi.

Deutscher Paritätische Gesamtverband adlı yardım kuruluşu tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Almanya'da 2020 yılında nüfusun yüzde 16'sı, yani 13 milyondan fazlası yoksulluk sınırının altında yaşıyordu.

Geri Dön 22 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN