Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Mayıs 2022 Çarşamba

Geri bırakılan ülkelerin yüzde 60’ı iflasın eşiğinde, zenginler bu yıl yüzde 42 daha zengin

Oxfam’ın, Dünya Ekonomik Forumu zirvesi vesilesiyle yayımladığı raporda; 260 milyon insanın yoksulluk sınırında olduğu, geri bırakılan ülkelerin yüzde 60’ının iflasın eşiğinde olduğunu, zenginlerinse servetlerine servet kattığı belirtildi.

Uluslararası yardım kuruluşu Oxfam, Davos'ta (İsviçre) düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu vesilesiyle yeni bir rapor yayımladı. Rapora göre, dünya çapında yaklaşık 260 milyon insan yoksulluk sınırında yaşıyor. Geri bırakılan ülkelerin yüzde 60'ı iflasın eşiğinde. Hesaplamalara göre özellikle küresel gıda fiyatları geçen yıla göre üçte bir oranında arttı, bu yıl yüzde 23'lük bir zam dalgası daha bekleniyor. 

Zenginlerse servetine servet katmaya devam ediyor. Koronavirüs salgını başladığından bu yana milyarder sayısı 573 kişi artarak 2.668'e yükseldi. Toplam servetleri ise son iki yılda yüzde 42 artarak 12,7 trilyon dolara ulaştı. Özellikle ilaç, ulaşım ve gıda endüstrilerinden milyarderler, son iki yılda servetlerini büyük ölçüde artırdı.

"Almanya’daki süper zenginlerden servet ve kâr vergisi alınsın"

Oxfam Almanya Yetkilisi Manuel Schmitt, koronavirüs salgını ve enflasyon nedeniyle artan küresel eşitsizliğe dikkat çekti ve şöyle dedi:

Eşitsizlik ve yoksulluk küresel olarak tırmanışta. Almanya’daki süper zenginlerden servet vergisi ve kâr vergisi alınmasını talep ediyoruz. Elde edilen vergi gelirleriyle, dünya çapında, eğitim, sağlık ve sosyal güvenlik hizmetleri güvence altına alınabilir. Küresel ve adil bir ekonomik sisteme her şeyden çok ihtiyaç var.

Geri Dön 25 Mayıs 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN