Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Haziran 2022 Cumartesi

Geniş evde yaşayana işsizlik parası yok

İşsizlik parası için başvuran bir çiftin talebi, Jobcenter (İş Ajansı) tarafından "Eviniz 140 metrekare" denilerek reddedildi. Anayasa Mahkemesi de Jobcenter’i haklı buldu.

Almanya’da bir çift, işsizlik maaşı (Arbeitslosengeld II) için Jobcenter’a başvuruda bulundu. Ne var ki 140 metrekarelik bir evde yaşayan karı-kocanın bu talebi evlerinin metrekaresi çok büyük olduğu gerekçesiyle reddedildi. Çift, konuyu mahkemeye taşıdı. Anayasa Mahkemesi, Jobcenter’a hak verdi ve kararın uygulanmasına hükmetti. Yönetmeliğe göre iki kişilik bir ailenin sosyal yardım alabilmesi için en fazla 90 metrekarelik bir konutta yaşaması gerekiyor.

VdK: Çocuk yetiştiren aileler cezalandırılıyor

Sosyal Dernek VdK ise Hartz IV alanların çocukları evden ayrıldıktan sonra daha küçük bir eve taşınmak zorunda kaldıklarına dikkat çekti. Küçük ve uygun fiyatlı bir ev bulmak zorunda kalanlar zorlanıyor çünkü VdK’ye göre ‘böyle bir ev bulmak mümkün değil’. VdK, konut piyasasının durumuna bakınca bu uygulamanın çocuk yetiştiren aileleri cezalandırmak anlamına geldiğini söyledi.

Geri Dön 04 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN