Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Mayıs 2022 Perşembe

Geniş ailelere müjdeli haber: Sigorta primleri ailedeki çocuk sayısına göre belirlenecek

Karlsruhe'deki Federal Anayasa Mahkemesi, yasal bakım sigortası primlerinin bir ailedeki çocuk sayısına göre belirlenmesi gerektiğine hükmetti.

Federal Anayasa Mahkemesi’nden yapılan açıklamada, "Bir ailede ne kadar çok çocuk varsa, maliyetler de o kadar artıyor” ifadeleri kullanıldı. 

Spiegel’ın haberine göre, karar şu an için 2023 yılının ağustos ayına kadar geçerli. Alınan kararla, çok çocuklu geniş aileler rahatlatılmak isteniyor. 

Kararın arka planında ise 2001 açılan bir dava var. Bu davada, mahkeme, çok çocuklu ebeveynlerin, çocuksuz ailelerle aynı oranlarda prim ödemesini Anayasa’ya aykırı bulmuştu. Daha sonra katkı oranları ayarlanmıştı. Bu yıl ebeveynler brüt gelirlerinin yüzde 3,05'ini, çocuk sahibi olmayan çiftler ise yüzde 3,4’ünü ödüyor. 

Ayrıca Mahkeme Başkanı Stephan Harbarth, yasal emeklilik sigortasında, çocuk bakımı dönemlerinin tanınmasına karar verdi.

Geri Dön 26 Mayıs 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN