Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Mayıs 2022 Perşembe

Gelecek yılın doğal kaynakları tüketilmeye başlandı

Almanya dün itibarıyla Küresel Limit Aşım Gününe ulaştı. Yani 2022 yılı için ayrılan doğal kaynakların kullanma kotası doldu.

Almanya bugün itibariyle, Küresel Limit Aşım Gününe ulaştı. Bir diğer ifadeyle, Almanya, dünyanın doğal kaynaklarını kullanma kotasını 2022 yılı için tüketti. Yani daha şimdiden gelecek yılın kaynaklarını harcamaya başladık. Doğal Hayat Koruma Vakfı’ndan (WWF) yapılan açıklamaya göre, 1 yıl içindeki tüketim oranı diğer ülkelerde de Almanya kadar olsaydı, bu ihtiyacı ancak 3 dünya karşılayabilirdi. Dernek, federal hükûmeti yenilenebilir enerji kaynaklarına geçişte hiç zaman kaybetmemesi konusunda uyardı. 

Geçtiğimiz yıl Küresel Limit Aşım Günü 29 Temmuz’a denk gelmişti. Bundan 20 yıl önce ise ekim ayında bu limite ulaşılıyordu.

Geri Dön 05 Mayıs 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN