Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Eylül 2022 Perşembe

Gazprom rekor kâr açıkladı

Rus enerji devi Gazprom, yılın ilk yarısında milyarlarca kar açıkladı. Artan doğalgaz fiyatları nedeniyle, Gazprom bu yılın ilk 6 ayında rekor kâr elde etti. Şirketin 6 aylık kârı 41,63 milyar avro.

Gazprom rekor kâr açıkladı

Rus enerji devi Gazprom, yılın ilk yarısında 41,63 milyar avro net kâr açıkladı. Bu sayı geçen yılın tüm kârından daha fazla. 2021 yılında Gazprom 27,5 milyar avro kâr etmişti.

Şirket şimdi hissedarlarına temettü (kar payı) vermek istiyor. Gazprom, yılın ilk yarısında hisse başına 51,03 ruble ödemeyi planlıyor. Bu da toplam yaklaşık 20 milyar avroya tekabül ediyor. Bunun yarısı Gazprom’da yüzde 50 civarında hisseye sahip olan Rus devletine gidiyor. 

Doğalgaz fiyatları 4 bin doları aşabilir

Avrupa'daki doğal gaz fiyatlarında bir ‘ralli’ yaşandığını belirten Rus enerji şirketi Gazprom'un Başkanı Aleksey Miller, "Sonbahar ve kış döneminin zirvesinde Avrupa'daki doğalgaz fiyatları bin metreküpte 4 bin doları aşabilir" dedi.

Geri Dön 01 Eylül 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN