Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
14 Temmuz 2022 Perşembe

Gazprom: Gaz arzını garanti edemeyiz

Rusya devletine ait Gazprom, Kuzey Akım hattındaki gaz arzını garanti edemediklerini söyledi.

Gazprom: Gaz arzını garanti edemeyiz

Gazprom, gerekçe olarak Siemens’in ve Kanada’daki şirketin türbin çalışmaları konusundaki belirsizliği gösterdi.

11 Temmuz itibarıyla Kuzey Akım hattı bakıma alındı. 10 gün boyunca gaz verilmiyor. Bazı uzmanlar, Rusya’nın bu bahaneyle gazı yeniden açmaması konusunda endişeli. SPD Genel Başkanı Esken ise gazın yeniden verilmemesi durumunda önceliğin hanelere ve okullara verilmesini teklif etti. Esken, "Evlere uygun fiyatlı enerji garantisi verilmesi lazım" dedi.

Rusya’nın gazı kesmesi durumunda birçok alternatif bulunuyor. Bunların başında sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) geliyor. Öte yandan hükûmet; kömür, nükleer enerji, depolar gibi farklı seçenekler üzerinde çalışıyor.

Alman Ekonomik Araştırma Enstitüsü'nden (DIW) Enerji Uzmanı Claudia Kemfert de “Rusya, Almanya'ya tüm gaz dağıtımını durdursa bile, bu mutlaka bir gaz kıtlığı olacağı anlamına gelmiyor” dedi. DPA’ya konuşan Enerji Uzmanı, "Gerçekten bir gaz kıtlığı olup olmamasının farklı parametreleri var. Bunlar, her şeyden önce, Rusya dışındaki ülkelerle gaz tedarik ilişkilerinin geliştirilmesine, depolama tesislerinin sürekli doldurulmasına ve gazdan tasarruf edilmesine bağlı” şeklinde konuştu.

Alman Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği (DIHK) Başkanı Peter Adrian ise tüketicileri enerji tasarrufu yapmaya çağırdı. Başkan, “Sonuçta hepimiz aynı gemideyiz. Sanayi üretimi tamamen veya kısmen durdurulması gerekiyorsa, bunun diğer şirketler ve çalışanları için geniş kapsamlı sonuçları olacaktır” dedi.

Geri Dön 14 Temmuz 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN