Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Haziran 2022 Cumartesi

Fransız silah üreticelerine dava açıldı: İç savaşta suç ortaklığı

Fransız silah üreticileri Dassault, Thales ve MBDA şirketlerine Yemen’deki iç savaşı körükledikleri gerekçesiyle dava açıldı.

Yemen’de taraflar ateşkesin 2 ay daha uzatılması konusunda görüş birliğine vardı. Bu sırada üç sivil toplum kuruluşu, Fransız silah üreticileri Dassault, Thales ve MBDA’ye savaşta ‘suç ortaklığı’ yaptıkları gerekçesiyle dava açtı. Yemenli insan hakları derneği Mwatana yöneticisi, Aldülraşid al-Fakih, Reuters’e yaptığı açıklamada, “Arap koalisyonunun hava saldırıları Yemen’de müthiş bir tahribata yol açtı. AB ve özellikle Fransa’da üretilip satılan silahlarla bu suçlar işlendi.” dedi.

Daha önce, silahların satışına onay veren Fransız gümrük idaresi hakkında da savaşta suç ortaklığı gerekçesiyle suç duyurusu yapılmıştı.

Geri Dön 04 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN