Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
15 Temmuz 2022 Cuma

Fransa’da Bastille Günü

Fransa’da her yıl 14 Temmuz’da kutlanan Bastille Günü adlı ulusal bayram dün de Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un katıldığı Paris’teki askeri geçit töreniyle kutlandı.

Fransa’da Bastille Günü

Fransa’da her yıl 14 Temmuz günü, ‘Bastille günü’ adıyla da bilinen ulusal bayram kutlandı. 14 Temmuz 1789’da, talepleri Kral Louis tarafından reddedilen halk, Fransız Devrimi’nin başlangıç noktası kabul edilen Bastille Hapishanesi’ne baskın düzenlemiş ve kraliyetin hükmüyle hapse atılan mahkumları serbest bırakmıştı.

Her yıl olduğu gibi, başkent Paris’te Cumhurbaşkanı Macron’un da katılımıyla geleneksel askeri geçit töreni düzenlendi. Bu yılki askeri geçitte, Fransa’nın Ukrayna ve Doğu Avrupa’daki NATO ülkeleriyle dayanışması vurgulandı.

Geri Dön 15 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN