Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Nisan 2022 Pazartesi

Fransa’da ‘başörtüsü yasağı’ tartışması

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaşırken iki aday arasında ‘başörtüsü yasağı’ tartışması yaşanıyor.

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu 24 Nisan Pazar günü yapılacak. Mevcut Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile aşırı sağcı rakibi Marine Le Pen arasında da karşılıklı tartışmalar yaşanıyor.

BFM TV’ye konuşan Le Pen, "Başörtüsünün yasaklanması şart ancak acil değil" ifadelerini kullandı. Macron ise France Info’ya konuştu ve "Seküler toplum, bir şeye inanma veya inanmama imkânı tanır. Bunu 2017 yılından beri savunuyorum ve kuralları değiştirmedim" dedi. Müslümanlara seslenen Macron "Yönetimimde her zaman İslami inanca sahip vatandaşlarımızın barış içinde yaşaması için uğraştım" dedi.

Öte yandan Tarım Bakanlığı, Macron’un yeniden seçilmesi durumunda dar gelirli ailelere gıda yardımı yapılacağını açıkladı. Yardımın ne kadar ve nasıl yapılacağı konusunda ise detay verilmedi.

Geri Dön 18 Nisan 2022 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN