Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Nisan 2022 Salı

Fransa’da 6 kişi ‘Rus ajanı’ denilerek sınır dışı edildi

Fransa Dışişleri Bakanlığı, 6 kişinin ‘diplomatik koruma altında Rus ajanlığı’ yaptıkları gerekçesiyle sınır dışı edildiğini duyurdu. Sınır dışı edilenler 'istenmeyen kişi' ilan edildi.

Fransa’da 6 kişi ‘Rus ajanı’ oldukları gerekçesiyle sınır dışı edildi. Fransa Dışişleri Bakanlığı konuya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, söz konusu kişilerin diplomatik koruma altında casusluk faliyetleri yürüttüğüne dair şüpheler olduğu ifade edildi. Sınır dışı edilenler ‘istenmeyen kişi’ (persona non grata) ilan edildi.

Bakanlığın açıklamasında İç Güvenlik Genel Müdürlüğünün (DGSİ) çok uzun bir soruşturma yürüttüğü ve soruşturmanın ardından 10 Nisan Pazar günü Rus istihbarat servislerinin Fransa’da gizli bir operasyon düzenlendiğine dair bulgular elde edildiği ifade edildi.

Bununla birlikte Rusya’nın Fransa Büyükelçisinin yokluğunda büyükelçilikte bulunan iki numaralı diplomatın karardan haberdar edilmek üzere bakanlığa çağırıldığı öğrenildi.

Ülkenin İçişleri Bakanı Geral Darmanin de sosyal medyadan bir açıklama yaparak, “Çıkarlarımıza karşı çalışan Rus gizli ajan ağını engelleyen DGSI ajanlarını tebrik ediyoruz. Gölgelerde, DGSI temel çıkarlarımızı gözetliyor” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 12 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN