Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Nisan 2022 Salı

Fransa Ukrayna’ya ‘savaş suçlarını’ araştırmak için ekip gönderdi

Fransa, Kiev yakınlarında yüzlerce sivilin cansız bedenlerinin bulunması sonrası Rusya’nın savaş suçu işlediği iddialarına dair soruşturma yürütmek üzere polis ve adli tıp uzmanlarından oluşan ekibi Ukrayna’ya gönderdi.

Kiev yakınlarında yüzlerce sivilin cansız bedeni bulunması sonrası Rusya’nın savaş suçu işlediğine dair iddialar ortaya çıktı. İddiaları araştırmak üzere Fransa tarafından görevlendirilen polis ve adli tıp uzmanlarından oluşan bir ekip Ukrayna’ya gönderildi. Fransa’nın İçişleri ve Adalet Bakanlıkları, ekiplerin savaş suçu oluşturan eylemlerin cezasız kalmaması için gönderildiklerini söyledi. Uzmanların kanıtları toplaması ve tanımlaması bekleniyor.

Fransa’nın Ukrayna’daki Büyükelçisi Etienne de Poncins, ekiplerin mobil bir laboratuvarda, Liviv kentinde çalışacaklarını duyurdu ve "Fransa, Kiev yakınlarında işlenen savaş suçlarının soruşturulmasında dostlarına yardım etmek için gelen ekibi Lviv’de ağırlamaktan gurur duyar. Böylesi bir yardımı ilk sağlayan Fransa’dır. Ekipler yarın işe koyulacak" ifadelerini kullandı.

Ukrayna, Kiev bölgesinde Rus saldırıları sonucu ölen 1222 kişinin cansız bedeninin bulunduğunu öne sürmüştü.

Geri Dön 12 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN