Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Mayıs 2022 Cuma

Fransa doğurganlık hızında Türkiye’yi geçti

Yıllardır Avrupa’da doğurganlık hızı en yüksek olan ülke Türkiye’ydi. Fransa 2020 yılında liderliği aldı, ikinci sıraya ise Romanya yerleşti. Türkiye üçüncü sıraya geriledi.

Fransa doğurganlık hızında Türkiye’yi geçti

Doğurganlık hızında Avrupa’nın yeni lideri Fransa oldu. Uzun yıllardır zirvede olan Türkiye, liderliği Fransa’ya kaptırırken Romanya’nın da gerisine düşerek üçüncü sırada yer aldı.

Türkiye’de doğurganlık hızı 2001 yılında 2,38’di, 2021 yılında ise 1,70’e düştü. Fransa’nın doğurganlık hızı 1,83, Romanya’nın doğurganlık hızı ise 1,80 olarak tespit edildi. Doğurganlık hızının en düşük olduğu ülke 1,13 ile Malta olurken AB ülkelerinin ortalaması 1,5 olarak açıklandı.

Bin nüfus başına düşen canlı doğum sayısını ifade eden kaba doğum hızında ise Türkiye binde 13,3 ile hâlâ lider. Bu oran 2001 yılında binde 20,3’tü.

Geri Dön 20 Mayıs 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN