Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Eylül 2022 Salı

Firmalar Almanya’yı terk edebilir

Almanya’daki firmalar, artan enerji maliyetleri nedeniyle ülkeyi terk etmeyi düşünüyor.

Almanya’da özellikle Rusya-Ukrayna savaşı sonrası enerji maliyetlerinde ciddi bir artış yaşanıyor. Bu artış yalnızca faturalara yansımıyor. Artan enerji maliyetleri, gıdadan tekstile kadar hemen her sektörde fiyatlara yansıyor. Almanya’daki firmalar da kârlılıklarının düşmesi sebebiyle ülkeyi terk etmeyi değerlendiriyor.

Örnek olarak Saksonya-Anhalt eyaletinin Wittenberg bölgesinde bulunan bir CNC fabrikası, artan enerji maliyetlerini nedeniyle fabrikasını İsviçre, Lüksemburg, Norveç veya Macaristan’a taşımayı düşündüğünü bildirdi.

Öte yandan Avrupa Merkez Bankasının bu hafta faiz yükseltmesi bekleniyor. Beklentiler doğru çıkar ve faiz yükselirse enerji fiyatlarında da bir miktar düşüş yaşanabilir.

Geri Dön 06 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN