Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2022 Salı

Federal Ağ Ajansı vatandaşları tasarrufa çağırdı

Federal Ağ Ajansı (Bundesnetzagentur), Rusya'dan doğal gaz tedarikinin tamamen kesilebileceğini belirterek, enerji tasarrufu çağrısında bulundu.

Başkan Klaus Müller, Funke Medya verdiği demeçte, “Doğalgaz fiyatları üçe katlanabilir. Birçok tüketici doğalgaz faturaları geldiğinde şoke olabilir” dedi.

Müller, Kuzey Akım 1 doğalgaz boru hattındaki bakım çalışmasını hatırlatarak gaz tedariki kesintisinin beklenenden daha uzun sürebileceğine işaret etti. Müller önümüzdeki 12 haftalık sürenin Almanya'da hanelerin ısıtıldığı dönemin başlayacağı sonbahara kadar gerekli hazırlıkların yapılması için kullanılması gerektiğini söyleyerek bütün ev sahiplerine kalorifer kazanları ve kaloriferlerini bakımdan geçirme ve verimli bir şekilde ayarlatma çağrısı yaptı. 

"Bu bakımın yapılması doğalgaz harcamalarının yüzde 10-15 azaltılmasını sağlayabilir" diyen Müller, ev sahiplerinden bunu sonbahar yerine şimdi yapmalarını istedi. Müller doğalgaz tedarikinde sıkıntı yaşanması halinde bütün şirket ve işletmelerin sistem açısından ‘önemli’ olarak sınıflandırılmayacağını da söyledi.

Müller kritik öneme sahip alanlar olarak gıda ve ilaç sektörünü örnek göstererek, yüzme havuzları ya da çikolata fabrikalarının doğal gaz tedarikinde daha arka sıralarda geleceğini kaydetti.

Federal Ağ Ajansı Almanya'ya doğalgaz tedarikinin tamamen kesileceği bir senaryo ise beklemiyor. Müller, Almanya'nın Norveç ve Hollanda'dan doğalgaz tedarik etmeyi sürdürebileceğini ifade etti. 

Geri Dön 05 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN