Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
15 Temmuz 2022 Cuma

Federal Ağ Ajansı Başkanı: Doğalgaz fiyatları 3 katına çıkabilir

Federal Ağ Ajansı Başkanı Klaus Müller, doğalgaz fiyatlarının üç katına kadar çıkabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Federal Ağ Ajansı Başkanı: Doğalgaz fiyatları 3 katına çıkabilir

RND’ye konuşan Müller, "Doğalgaz faturaları Ukrayna Savaşı’ndan bağımsız şu an itibariyle iki katına çıktı. 2023'ten itibaren ise tarifeler 3 kat artacak. Isınmak için 1500 avro ödeyenler gelecekte 4 bin 500 avronun üzerinde bir faturaya hazırlıklı olsun. İmkanı olan herkes, her ay bir miktar parayı kenara ayırmaya başlamalı” ifadelerini kullandı.

Olası bir gaz kıtlığında, Almanya ve Avrupa Birliği yasalarına göre, özel hanelerin sonuna kadar korunacağının altını çizen Müller, "En kötü senaryoda bile Almanya, Norveç, Belçika veya Hollanda'daki terminallerden gaz almaya devam edecek” dedi.

Almanya’daki dernekler de özel haneler için doğalgaz kısıtlamalarına karşı çıkıyor. 

Sosyal Dernek VdK Başkanı Verena Bentele, Funke Medya’ya verdiği demeçte, “Özellikle küçük çocuklu aileler, engelliler, yaşlılar, ve kronik hastalığı olanlar doğalgaza bağımlı. Isınmak herkes için temel bir ihtiyaç” diye konuştu. 

Alman Hasta Koruma Vakfı Başkanı Eugen Brysch, Ekonomi Bakanı Habeck’i eleştirdi. Neue Osnabrücker Zeitung’a konuşan Brysch, “Habeck’in doğalgazla ilgili triyaj açıklamaları, bakıma muhtaç ve hasta insanları tedirgin ediyor. Kışın olası bir krizde kime öncelik verileceği, bir bakanın kararına bırakılamaz. Federal Meclis’in konuyu netleştirmesini talep ediyoruz” dedi.

İşverenler Birliği Başkanı Rainer Dulger da Süddeutsche Zeitung'a değerlendirmelerde bulundu ve “Ülkenin yaşadığı en büyük krizle karşı karşıyayız” şeklinde konuştu.

Geri Dön 15 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN