Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Haziran 2022 Çarşamba

FDP’li politikacıdan partisine koronavirüs tepkisi

FDP’li eski İçişleri Bakanı Gerhart Baum, FDP’nin koronavirüs salgınıyla ilgili tutumuna tepki gösterdi. Baum, "FDP önlemleri yavaşlatmamalı. Devlet müdahalesine güvensizlik liberallerin vazgeçilmez bir özelliği ancak bu sefer durum farklı" dedi.

Enfeksiyon’dan Korunma Yasası’nın yeniden düzenlenmesi ve sonbahardaki olası bir korona dalgası için hazırlıklara başlanması meclisin gündeminde. SPD ve Yeşiller bir an önce önlemlere yasal bir alt yapı hazırlanmasından yana, ancak FDP öneriye sıcak bakmadı ve konuya itiraz etti. FDP’li eski İçişleri Bakanı Gerhart Baum da tartışmalara dahil oldu, partisini sert eleştirdi. Baum RND’ye verdiği röportajda, “FDP, salgına karşı alınmak istenen önlemleri yavaşlatmamalı. Devlet müdahalesine duyulan güvensizlik, liberallerin vazgeçilmez bir özelliği ancak bu sefer durum farklı” diye konuştu.

Baum, FDP’nin SPD Sağlık Bakanı Karl Lauterbach ile olan fikir ayrılığı nedeniyle seçmen kaybettiğine dikkati çekerek “FDP’nin medyadaki görünür yüzü Wolfgang Kubicki, sorumluluk almadan insanların özgürleştirilmesinden yana. Ancak koronavirüse yönelik kısıtlamalar, aksine yaşam hakkının korunmasını temel alıyor. Bu nedenle FDP, Federal Anayasa Mahkemesi önünde başarısız oldu. Kubicki’nin kendi memleketi Schleswig-Holstein'da bile seçimleri kaybetmesi tesadüf değildi” dedi.

Geri Dön 08 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN